خانه / آموزش Power BI / درس پنجم – نصب و راه اندازی Power BI Desktop

درس پنجم – نصب و راه اندازی Power BI Desktop

شما می توانید Power BI Desktop را از service Power BI با انتخاب آیکون arrow (تیر به سمت پایین) و سپس انتخاب Power BI Desktop  دانلود کنید.

همچنین می توانید Power BI Desktop را به عنوان یک اپلیکیشن یا برنامه از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

Power BI Desktop به عنوان یک اپلیکیشن، نصب و بر روی دسکتاپ شما اجرا می شود. هنگامی که  Power BI Desktop را باز می کنید، یک صفحه خوش آمد گویی (Welcome) نشان داده می شود.

با استفاده از لینک های سمت چپ، می توانید داده ها را دریافت کنید (get data)، منابع اخیر (recent sources ) را ببینید  ویا گزارش های دیگر را به طور مستقیم از صفحه welcome باز کنید (open other reports). اگر صفحه welcome را ببندید (با انتخاب X در گوشه بالا سمت راست)، نمای گزارش Power BI Desktop نمایش داده خواهد شد.

سه آیکون در امتداد لبه سمت چپ پنجره قرار دارند که به سه حالت نمایشی Power BI Desktop مربوط می شوند (به ترتیب از بالا به پایین):

  1. گزارش (Report)
  2. داده ها (Data)
  3. روابط (Relationships)

با انتخاب این سه آیکون می توانید  حالت نمایش را تغییر دهید. نمای فعلی و انتخابی شما با  یک نوار زرد رنگ  درسمت چپ آیکون نشان داده شده است. برای نمونه، در تصویر زیرحالت نمایش گزارش (Report) انتخاب شده است.

Power BI Desktop همچنین شامل Power Query Editor نیز می باشد که در یک پنجره جداگانه شروع می شود. با Power Query Editor می توانید پرس و جو ها (queries) را ایجاد کنید، داده ها را تغییردهید، مدل داده  های تصحیح شده را به Power BI Desktop انتقال دهید و گزارش تهیه کنید.

اکنون که Power BI Desktop را نصب کردید، آماده ی اتصال به داده ها، شکل دادن به داده ها و ایجاد گزارش  (معمولا به همین ترتیب) هستید. در آموزش های آینده هر کدام از این فعالیت ها را مفصلاً بررسی خواهیم کرد.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/learn/modules/build-your-first-power-bi-report/1-introduction

درباره‌ی نگار نوروزی

نگار نوروزی
کارشناسی زبان و ادبیات ژاپنی مترجم زبان آلمانی، انگلیسی و ژاپنی علاقه مند به یادگیری و علم اندوزی دانشجو برنامه نویسی پایتون , html و SQL به دنبال پیشرفت هرچه بیشتر

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *